10 důvodů proč si pořídit houpací síť La Siesta

Blahodárný vliv houpacích sítí na lidský organismus je prověřen staletími. Zde je deset vědecky ověřených důvodů, proč si houpání v sítích oblíbíte i vy:

Vyvolává pocit pohody a vnitřního klidu

Houpání a kolébání stejně jako všechny obdobné pohyby stimuluje centrum rovnováhy a vyvolává tak u nás pocit pohody a vnitřního klidu, po kterém všichni toužíme.

Uvolňuje svalové a psychické napětí

Houpání pomáhá i při uvolňování svalového napětí, způsobeného každodenním stresem a vysokým pracovním nasazením.

Prohlubuje spánek

Záznamy mozkových vln prozrazují, že houpání zrychluje usínání a prohlubuje spánek. Přibývá při něm pomalých vln (NREM), typických pro hluboká spánková stadia - (dvě stadia spánku NREM) na úkor povrchního, "lehkého" spaní. Jen pro zajímavost: nejlépe usnete při výchylce zhruba 10 centimetrů na každou stranu a patnáct zhoupnutí za minutu.

Sedačky La Siesta umožňují zdravější sezení

Houpací sedačky umožňují dynamický způsob sezení, při němž spontánně a kontinuálně obměňujeme pozici. Neustálé přizpůsobování polohy přirozeně mění tonus svalových vláken, zlepšuje metabolismus, krevní oběh a funkci nervového systému.

Zvyšuje inteligenci

Houpání obzvláště je-li prováděné v raném věku, poskytuje důležité podněty pro rozvoj mozku. Vytvářejí a upevňují se při něm neuronová spojení, která obecně zlepšují metabolické prostředí v mozku a zvyšují funkčnost mozkové kůry.

Zdravá zábava pro děti

Děti v houpacích sítích najdou nejen útulnou skrýš či místo pro odpočinek, ale i užitečnou pomůcku pro rozvoj motoriky a inteligence.

Uklidní i hyperaktivní děti

Houpací sítě a sedačky se dají využít i jako podpora léčby hyperaktivních dětí trpících poruchou pozornosti. Ty si svým neposedným chováním přirozeně stimulují centrum rovnováhy, uvolňující mimo jiné obšťastňující látku dopamin, který se v jejich organismu nachází ve velmi nízké koncentraci.

Stylový doplněk zahrad i interiérů

Houpací sítě La Siesta v sobě snoubí tradiční řemeslnou zručnost, kvalitní přírodní materiály a prvky moderního designu. Jejich krása nejlépe vynikne v kombinaci s elegantními dřevěnými stojany.

Kvalitní zpracování a přírodní (bio) suroviny

Sítě La Siesta jsou vyráběné bez užití pesticidů, fungicidů, insekticidů z inovovaných přírodních textilií, kterým vládne 100% bio bavlna.

Ruční výroba podporující udržitelný rozvoj

Převážná část houpacích sítí La Siesta je ručně vyráběná v Kolumbii a Brazílii. Jedním z cílů našeho obchodního partnerství, které klade důraz na sociální i ekologické rozměry produkce, je zabezpečit udržitelný rozvoj pro znevýhodněné dílny drobných podnikatelů v zemích Jižní Ameriky.

CENTRUMSPORTU.CZ partneři