Co je POWERBALL

Powerball je úžasné hi-tech zařízení určené pro zábavu, posilování a rehabilitaci. Powerball pracuje na principu gyroskopu. Je to koule rotující kolem osy, jejíž konce jsou zapojeny do ocelového prstence. Rychle roztočený powerball má osovou stabilitu, vysoký točivý moment a tendeci setrvávat v původní poloze, což vede k odolávání silám směřujícím k naklonění osy, a to pohybem kolmým k působící síle. Prakticky to znamená, že síla ruky zvyšuje rotaci powerballu, ale zároveň s tím zvyšuje i jeho odpor, takže vzniká dojem, že držíte živý objekt, který vždy přesně reaguje na pohyb vaší ruky.

Powerball má široké uplatnění při posilování a rehabilitaci, pro sporty jako je golf, tenis, cyklistika, lezectví, pro hráče na strunné, dechové a klávesové nástroje a pro operátory počítačů a další pracovníky, pro něž je klávesnice počítače základním pracovním nástrojem. Každý z nich ocení přínosy, které má používání powerballu. Žádný jiný cvik, nářádí nebo zařízení nemá tak rychlý a významný vliv na formování a posilování prstů, rukou, zápěstí a paží. Kromě toho má powerball neocenitelnou schopnost uvolňovat a posilovat ramena. Jakmile se s powerballem sžijete a naučíte se jej používat, okamžitě pocítíte efekt a každodenní růst výkonu a síly. V oblasti rehabilitace má powerball roli především při řešení syndromu karpálního tunelu a RSI (postižení ruky vzniklé při práci s klavesnicí počítače).

Každý z modelů lze potisknout několika způsoby a zároveň lze označit i obal a ochranná pouzdra na Powerball. Nejžádanější je branding protiskluzového kroužku Powerballu a označení pomocí expoxidové nálepky na záslepku otáčkoměru.

CENTRUMSPORTU.CZ partneři